Digitaalinen mainonta

Kauttamme digimarkkinointi haltuun kokonaisvaltaisesti – Tarjoamme ratkaisuja juuri sinun tarpeisiin sopivissa kanavissa.

Käytössäsi ovat alueidemme parhaat ykkösbrändit yli 60 verkkopalvelussa, sosiaalisen median kanavat, ohjelmallinen ostaminen, hakusanamainonta ja -optimointi sekä natiivimainonta.

Digitaalinen mainonta

Verkkopalvelut

Verkkopalvelu Verkkopalvelun osoite Kävijät/viikko
Aamuposti https://www.aamuposti.fi 27 713
Etelä-Saimaa https://www.esaimaa.fi 43 348
Etelä-Suomen Sanomat https://www.ess.fi 113 203
Hankasalmen Sanomat https://www.hankasalmensanomat.fi 1 041
Heinäveden Lehti https://www.heinavedenlehti.fi 1 065
Helsingin Uutiset https://www.helsinginuutiset.fi 317 439
Iisalmen Sanomat https://www.iisalmensanomat.fi 12 243
Itä-Häme https://www.itahame.fi 9 190
Itä-Savo https://www.ita-savo.fi 27 445
Joroisten Lehti https://www.joroistenlehti.fi 1 361
Juvan Lehti https://www.juvanlehti.fi 3 387
Kaakonkulma https://www.kaakonkulma.fi 2 408
Kangasniemen Kunnallislehti https://www.kangasniemenlehti.fi 1 562
Karkkilan Tienoo https://www.karkkilantienoo.fi 1 496
Keski-Häme https://www.keski-hame.fi 1 808
Keski-Uusimaa https://www.keski-uusimaa.fi 38 953
Keskilaakso https://www.keskilaakso.fi 2 270
Keskisuomalainen https://www.ksml.fi 154 922
Koillis-Savo https://www.koillis-savo.fi 2 667
Kouvolan Sanomat https://www.kouvolansanomat.fi 49 948
Kymen Sanomat https://www.kymensanomat.fi 35 210
Lappeenrannan Uutiset https://www.lappeenrannanuutiset.fi 2 737
Laukaa-Konnevesi https://www.laukaa-konnevesi.fi 922
Lopen Lehti https://www.lopenlehti.fi 497
Loviisan Sanomat https://www.loviisansanomat.fi 6 570
Luoteis-Uusimaa https://www.luoteis-uusimaa.fi 13 021
Luumäen Lehti https://www.luumaenlehti.fi 1 689
Länsi-Uusimaa https://www.lansi-uusimaa.fi 16 191
Länsi-Saimaan Sanomat https://www.lansisaimaa.fi 1 995
Länsi-Savo https://www.lansi-savo.fi 30 067
Länsiväylä https://www.lansivayla.fi 85 905
Matti ja Liisa https://www.mattijaliisa.fi 1 650
Menoinfo https://www.menoinfo.fi 3 628
Miilu https://www.miilu.fi 2 513
Mikkelin Kaupunkilehti https://www.mikkelinkaupunkilehti.fi 4 446
Mäntsälän Uutiset https://www.mantsalanuutiset.fi 4 060
Nurmijärven Uutiset https://www.nurmijarvenuutiset.fi 12 982
Paikallislehti Joutseno https://www.joutsenolehti.fi 2 723
Paikallislehti Sisä-Savo https://www.sisa-savolehti.fi 1 789
Phnet.fi https://www.phnet.fi 7 401
Pieksämäen Lehti https://www.pieksamaenlehti.fi 6 472
Pielavesi-Keitele https://www.pielavesi-keitele.fi 1 778
Pitäjäläinen https://www.pitajalainen.fi 1 103
Pitäjänuutiset https://www.pitajanuutiset.fi 3 483
Puruvesi-lehti https://www.puruvesi.net 3 450
Pyhtäänlehti https://www.pyhtaanlehti.fi 542
Radio Keskisuomalainen https://www.radiokeskisuomalainen.fi 891
Radio Voima https://www.radiovoima.fi 1 282
Sampo https://www.sampolehti.fi 799
Savon Aallot https://www.savonaallot.fi 653
Savon Sanomat https://www.savonsanomat.fi 108 619
Seinäjoen Sanomat https://www.seinajoensanomat.fi 4 428
Seutuneloset https://www.seutuneloset.fi 2 186
Sipoon Sanomat https://www.sipoonsanomat.fi 5 514
Sisä-Suomen Lehti https://www.sisasuomenlehti.fi 2 642
Soisalon Seutu https://www.soisalonseutu.fi 2 270
Suur-Jyväskylän Lehti https://www.sjl.fi 1 817
Tamperelainen https://www.tamperelainen.fi 116 318
Turkulainen https://www.turkulainen.fi 4 982
Töllötin https://www.tollotin.fi 371
Uusi Lahti https://www.uusilahti.fi 1 759
Uusimaa https://www.uusimaa.fi 32 209
Uutis-Jousi https://www.uutis-jousi.fi 1 639
Uutisvuoksi https://www.uutisvuoksi.fi 22 652
Vantaan Sanomat https://www.vantaansanomat.fi 41 805
Viikkosavo https://www.viikkosavo.fi 2 772
Viispiikkinen https://www.viispiikkinen.fi 466
Viitasaaren Seutu https://www.viitasaarenseutu.fi 931
Warkauden Lehti https://www.warkaudenlehti.fi 8 496

Lähde: FIAM – Finnish Internet Audience Measurement, keskiarvo viikot 1-6, viikko 08/2022
* Lähde: Google Analytics

Tilaa uutiskirjeemme

Pysy ajan tasalla markkinoinnin ja myynnin ajankohtaisista asioista.

Saat uutiset sähköpostiisi noin kerran kuukaudessa.