Digitaalinen mainonta

Kauttamme digimarkkinointi haltuun kokonaisvaltaisesti – Tarjoamme ratkaisuja juuri sinun tarpeisiin sopivissa kanavissa.

Käytössäsi ovat alueidemme parhaat ykkösbrändit yli 60 verkkopalvelussa, sosiaalisen median kanavat, ohjelmallinen ostaminen, hakusanamainonta ja -optimointi sekä natiivimainonta.

Digitaalinen mainonta

Verkkopalvelut

Verkkopalvelu Verkkopalvelun osoite Kävijät/viikko
Aamuposti https://www.aamuposti.fi 50 958
Etelä-Saimaa https://www.esaimaa.fi 58 801
Etelä-Suomen Sanomat https://www.ess.fi 134 015
Hankasalmen Sanomat http://www.hankasalmensanomat.fi 139
Heinäveden Lehti https://www.heinavedenlehti.fi 1 455
Helsingin Uutiset https://www.helsinginuutiset.fi 440 959
Iisalmen Sanomat http://www.iisalmensanomat.fi 11 307
Itä-Häme https://www.itahame.fi 7 961
Itä-Savo https://www.ita-savo.fi 59 861
Joroisten Lehti https://www.joroistenlehti.fi 1 203
Juvan Lehti https://www.juvanlehti.fi 4 791
Kaakonkulma https://www.kaakonkulma.fi 3 910
Kangasniemen Kunnallislehti https://www.kangasniemenlehti.fi 4 071
Keski-Uusimaa https://www.keski-uusimaa.fi 33 200
Keskilaakso https://www.keskilaakso.fi 5 829
Keskisuomalainen https://www.ksml.fi 177 340
Koillis-Savo https://www.koillis-savo.fi 1 052
Kouvolan Sanomat https://www.kouvolansanomat.fi 69 896
Kymen Sanomat https://www.kymensanomat.fi 53 904
Lappeenrannan Uutiset https://www.lappeenrannanuutiset.fi
Laukaa-Konnevesi http://laukaa-konnevesi.fi 1 094
Loviisan Sanomat https://www.loviisansanomat.fi 3 655
Luumäen Lehti https://www.luumaenlehti.fi 2 039
Länsi-Uusimaa https://www.lansi-uusimaa.fi 13 336
Länsi-Saimaan Sanomat https://www.lansisaimaa.fi 2 234
Länsi-Savo https://www.lansi-savo.fi 71 663
Länsiväylä https://www.lansivayla.fi 45 233
Matti ja Liisa https://www.mattijaliisa.fi 2 667
Menoinfo http://www.menoinfo.fi
Miilu https://www.miilu.fi 1 268
Mäntsälän Uutiset https://www.mantsalanuutiset.fi 6 512
Nurmijärven Uutiset https://www.nurmijarvenuutiset.fi 28 965
Paikallislehti Joutseno https://www.joutsenolehti.fi 3 026
Paikallislehti Sisä-Savo https://www.sisa-savolehti.fi 1 464
Phnet.fi https://phnet.fi 9 836
Pieksämäen Lehti https://www.pieksamaenlehti.fi 18 712
Pielavesi-Keitele https://www.pielavesi-keitele.fi 1 536
Pitäjäläinen https://www.pitajalainen.fi 1 268
Pitäjänuutiset https://www.pitajanuutiset.fi 6 967
Puruvesi-lehti https://www.puruvesi.net 3 577
Radio Voima https://www.radiovoima.fi 1 176
Sampo http://sampolehti.fi 787
Savon Sanomat https://www.savonsanomat.fi 146 657
Seinäjoen Sanomat https://www.seinajoensanomat.fi
Seutuneloset https://www.seutuneloset.fi 2 057
Sipoon Sanomat https://www.sipoonsanomat.fi 7 241
Sisä-Suomen Lehti http://sisasuomenlehti.fi 2 735
Soisalon Seutu https://www.soisalonseutu.fi 3 099
Suur-Jyväskylän Lehti http://www.sjl.fi 2 630
Tamperelainen https://www.tamperelainen.fi 86 903
Turkulainen https://www.turkulainen.fi
Töllötin https://www.tollotin.fi 221
Uusi Lahti https://www.uusilahti.fi 4 654
Uusimaa https://www.uusimaa.fi 66 699
Uutis-Jousi https://www.uutis-jousi.fi 1 782
Uutisvuoksi https://www.uutisvuoksi.fi 33 919
Vantaan Sanomat https://www.vantaansanomat.fi 60 240
Vihdin Uutiset https://www.vihdinuutiset.fi 16 084
Viikkosavo https://www.viikkosavo.fi 11 174
Viispiikkinen http://viispiikkinen.fi 715
Viitasaaren Seutu http://viitasaarenseutu.fi 1 064
Warkauden Lehti http://www.warkaudenlehti.fi 9 282

Lähde: FIAM – Finnish Internet Audience Measurement, viikko 49/2020
* Lähde: Google Analytics

Tilaa Meks-uutiskirje

Pysy ajan tasalla mediamarkkinoinnin ja myynnin ajankohtaisista asioista.

Saat uutiset sähköpostiisi 1-2 kertaa kuukaudessa.

Lomaketta suojaa reCAPTCHA, johon pätevät Googlen tietosuoja ja käyttöehdot.