Digitaalinen mainonta

Kauttamme digimarkkinointi haltuun kokonaisvaltaisesti – Tarjoamme ratkaisuja juuri sinun tarpeisiin sopivissa kanavissa.

Käytössäsi ovat alueidemme parhaat ykkösbrändit yli 60 verkkopalvelussa, sosiaalisen median kanavat, ohjelmallinen ostaminen, hakusanamainonta ja -optimointi sekä natiivimainonta.

Digitaalinen mainonta

Verkkopalvelut

Verkkopalvelu Verkkopalvelun osoite Kävijät/viikko
Aamuposti https://www.aamuposti.fi 33 048
Etelä-Saimaa https://www.esaimaa.fi 43 659
Etelä-Suomen Sanomat https://www.ess.fi 120 877
Hankasalmen Sanomat https://www.hankasalmensanomat.fi 299
Heinäveden Lehti https://www.heinavedenlehti.fi 884
Helsingin Uutiset https://www.helsinginuutiset.fi 334 185
Iisalmen Sanomat https://www.iisalmensanomat.fi 16 661
Itä-Häme https://www.itahame.fi 6 598
Itä-Savo https://www.ita-savo.fi 36 214
Joroisten Lehti https://www.joroistenlehti.fi 1 443
Juvan Lehti https://www.juvanlehti.fi 2 069
Kaakonkulma https://www.kaakonkulma.fi 2 684
Kangasniemen Kunnallislehti https://www.kangasniemenlehti.fi 2 323
Karkkilan Tienoo https://www.karkkilantienoo.fi 704
Keski-Häme https://www.keski-hame.fi 3 457
Keski-Uusimaa https://www.keski-uusimaa.fi 95 672
Keskilaakso https://www.keskilaakso.fi 4 779
Keskisuomalainen https://www.ksml.fi 179 855
Koillis-Savo https://www.koillis-savo.fi 1 523
Kouvolan Sanomat https://www.kouvolansanomat.fi 40 731
Kymen Sanomat https://www.kymensanomat.fi 45 281
Lappeenrannan Uutiset https://www.lappeenrannanuutiset.fi 3 404
Laukaa-Konnevesi https://www.laukaa-konnevesi.fi 730
Lopen Lehti https://www.lopenlehti.fi 475
Loviisan Sanomat https://www.loviisansanomat.fi 6 863
Luoteis-Uusimaa https://www.luoteis-uusimaa.fi 13 634
Luumäen Lehti https://www.luumaenlehti.fi 1 236
Länsi-Uusimaa https://www.lansi-uusimaa.fi 16 953
Länsi-Saimaan Sanomat https://www.lansisaimaa.fi 2 686
Länsi-Savo https://www.lansi-savo.fi 53 341
Länsiväylä https://www.lansivayla.fi 51 886
Matti ja Liisa https://www.mattijaliisa.fi 2 274
Menoinfo https://www.menoinfo.fi 6 751
Miilu https://www.miilu.fi 1 057
Mikkelin Kaupunkilehti https://www.mikkelinkaupunkilehti.fi 2 039
Mäntsälän Uutiset https://www.mantsalanuutiset.fi 5 198
Nurmijärven Uutiset https://www.nurmijarvenuutiset.fi 23 492
Paikallislehti Joutseno https://www.joutsenolehti.fi 1 645
Paikallislehti Sisä-Savo https://www.sisa-savolehti.fi 1 983
Phnet.fi https://www.phnet.fi 10 543
Pieksämäen Lehti https://www.pieksamaenlehti.fi 5 543
Pielavesi-Keitele https://www.pielavesi-keitele.fi 2 445
Pitäjäläinen https://www.pitajalainen.fi 677
Pitäjänuutiset https://www.pitajanuutiset.fi 3 601
Puruvesi-lehti https://www.puruvesi.net 4 460
Pyhtäänlehti https://www.pyhtaanlehti.fi 311
Radio Keskisuomalainen https://www.radiokeskisuomalainen.fi 1 141
Radio Voima https://www.radiovoima.fi 908
Sampo https://www.sampolehti.fi 401
Savon Aallot https://www.savonaallot.fi 479
Savon Sanomat https://www.savonsanomat.fi 140 699
Seinäjoen Sanomat https://www.seinajoensanomat.fi 5 394
Seutuneloset https://www.seutuneloset.fi 3 497
Sipoon Sanomat https://www.sipoonsanomat.fi 9 326
Sisä-Suomen Lehti https://www.sisasuomenlehti.fi 2 236
Soisalon Seutu https://www.soisalonseutu.fi 2 251
Suur-Jyväskylän Lehti https://www.sjl.fi 2 842
Tamperelainen https://www.tamperelainen.fi 79 675
Turkulainen https://www.turkulainen.fi 5 649
Töllötin https://www.tollotin.fi 401
Uusi Lahti https://www.uusilahti.fi 3 214
Uusimaa https://www.uusimaa.fi 34 975
Uutis-Jousi https://www.uutis-jousi.fi 2 458
Uutisvuoksi https://www.uutisvuoksi.fi 21 788
Vantaan Sanomat https://www.vantaansanomat.fi 45 207
Viikkosavo https://www.viikkosavo.fi 2 623
Viispiikkinen https://www.viispiikkinen.fi 445
Viitasaaren Seutu https://www.viitasaarenseutu.fi 1 367
Warkauden Lehti https://www.warkaudenlehti.fi 6 268

Lähde: FIAM – Finnish Internet Audience Measurement, viikko 18/2021
* Lähde: Google Analytics

Tilaa Meks-uutiskirje

Pysy ajan tasalla mediamarkkinoinnin ja myynnin ajankohtaisista asioista.

Saat uutiset sähköpostiisi 1-2 kertaa kuukaudessa.