Digitaalinen mainonta

Kauttamme digimarkkinointi haltuun kokonaisvaltaisesti – Tarjoamme ratkaisuja juuri sinun tarpeisiin sopivissa kanavissa.

Käytössäsi ovat alueidemme parhaat ykkösbrändit yli 60 verkkopalvelussa, sosiaalisen median kanavat, ohjelmallinen ostaminen, hakusanamainonta ja -optimointi sekä natiivimainonta.

Digitaalinen mainonta

Verkkopalvelut

Verkkopalvelu Verkkopalvelun osoite Kävijät/viikko
Aamuposti https://www.aamuposti.fi 45 415
Etelä-Saimaa https://www.esaimaa.fi 58 586
Etelä-Suomen Sanomat https://www.ess.fi 127 718
Hankasalmen Sanomat http://www.hankasalmensanomat.fi 604
Heinäveden Lehti https://www.heinavedenlehti.fi 1 624
Helsingin Uutiset https://www.helsinginuutiset.fi 451 445
Iisalmen Sanomat http://www.iisalmensanomat.fi 16 114
Itä-Häme https://www.itahame.fi 7 747
Itä-Savo https://www.ita-savo.fi 33 512
Joroisten Lehti https://www.joroistenlehti.fi 1 370
Juvan Lehti https://www.juvanlehti.fi 2 921
Kaakonkulma https://www.kaakonkulma.fi 3 334
Kangasniemen Kunnallislehti https://www.kangasniemenlehti.fi 2 863
Karkkilan Tienoo https://www.karkkilantienoo.fi 671
Keski-Uusimaa https://www.keski-uusimaa.fi 66 779
Keskilaakso https://www.keskilaakso.fi 4 516
Keskisuomalainen https://www.ksml.fi 182 083
Koillis-Savo https://www.koillis-savo.fi 344
Kouvolan Sanomat https://www.kouvolansanomat.fi 59 790
Kymen Sanomat https://www.kymensanomat.fi 47 100
Lappeenrannan Uutiset https://www.lappeenrannanuutiset.fi 2 816
Laukaa-Konnevesi http://laukaa-konnevesi.fi 2 241
Lopen Lehti https://www.lopenlehti.fi 623
Loviisan Sanomat https://www.loviisansanomat.fi 5 044
Luoteis-Uusimaa http://www.luoteis-uusimaa.fi 1 032
Luumäen Lehti https://www.luumaenlehti.fi 2 604
Länsi-Uusimaa https://www.lansi-uusimaa.fi 18 183
Länsi-Saimaan Sanomat https://www.lansisaimaa.fi 3 552
Länsi-Savo https://www.lansi-savo.fi 44 573
Länsiväylä https://www.lansivayla.fi 61 866
Matti ja Liisa https://www.mattijaliisa.fi 240
Menoinfo http://www.menoinfo.fi 5 352
Miilu https://www.miilu.fi 183
Mikkelin Kaupunkilehti https://www.mikkelinkaupunkilehti.fi
Mäntsälän Uutiset https://www.mantsalanuutiset.fi 4 192
Nurmijärven Uutiset https://www.nurmijarvenuutiset.fi 22 733
Paikallislehti Joutseno https://www.joutsenolehti.fi 2 257
Paikallislehti Sisä-Savo https://www.sisa-savolehti.fi 4 392
Phnet.fi https://phnet.fi 11 222
Pieksämäen Lehti https://www.pieksamaenlehti.fi 10 449
Pielavesi-Keitele https://www.pielavesi-keitele.fi 376
Pitäjäläinen https://www.pitajalainen.fi 1 296
Pitäjänuutiset https://www.pitajanuutiset.fi 6 440
Puruvesi-lehti https://www.puruvesi.net 3 576
Radio Keskisuomalainen https://www.radiokeskisuomalainen.fi 1 632
Radio Voima https://www.radiovoima.fi 1 786
Sampo http://sampolehti.fi 978
Savon Aallot https://www.savonaallot.fi 610
Savon Sanomat https://www.savonsanomat.fi 171 511
Seinäjoen Sanomat https://www.seinajoensanomat.fi 8 186
Seutuneloset https://www.seutuneloset.fi 4 189
Sipoon Sanomat https://www.sipoonsanomat.fi 15 598
Sisä-Suomen Lehti http://sisasuomenlehti.fi 2 105
Soisalon Seutu https://www.soisalonseutu.fi 3 467
Suur-Jyväskylän Lehti http://www.sjl.fi 2 738
Tamperelainen https://www.tamperelainen.fi 80 655
Turkulainen https://www.turkulainen.fi 4 682
Töllötin https://www.tollotin.fi 503
Uusi Lahti https://www.uusilahti.fi 568
Uusimaa https://www.uusimaa.fi 57 641
Uutis-Jousi https://www.uutis-jousi.fi 293
Uutisvuoksi https://www.uutisvuoksi.fi 22 772
Vantaan Sanomat https://www.vantaansanomat.fi 62 371
Viikkosavo https://www.viikkosavo.fi 8 308
Viispiikkinen http://viispiikkinen.fi 885
Viitasaaren Seutu http://viitasaarenseutu.fi 1 193
Warkauden Lehti http://www.warkaudenlehti.fi 9 632

Lähde: FIAM – Finnish Internet Audience Measurement, viikko 11/2021
* Lähde: Google Analytics

Tilaa Meks-uutiskirje

Pysy ajan tasalla mediamarkkinoinnin ja myynnin ajankohtaisista asioista.

Saat uutiset sähköpostiisi 1-2 kertaa kuukaudessa.

Lomaketta suojaa reCAPTCHA, johon pätevät Googlen tietosuoja ja käyttöehdot.