Digitaalinen mainonta

Kauttamme digimarkkinointi haltuun kokonaisvaltaisesti – Tarjoamme ratkaisuja juuri sinun tarpeisiin sopivissa kanavissa.

Käytössäsi ovat alueidemme parhaat ykkösbrändit yli 60 verkkopalvelussa, sosiaalisen median kanavat, ohjelmallinen ostaminen, hakusanamainonta ja -optimointi sekä natiivimainonta.

Digitaalinen mainonta

Verkkopalvelut

Verkkopalvelu Verkkopalvelun osoite Kävijät/viikko
Aamuposti https://www.aamuposti.fi 32 021
Etelä-Saimaa https://www.esaimaa.fi 47 809
Etelä-Suomen Sanomat https://www.ess.fi 107 834
Hankasalmen Sanomat https://www.hankasalmensanomat.fi 1 090
Heinäveden Lehti https://www.heinavedenlehti.fi 1 353
Helsingin Uutiset https://www.helsinginuutiset.fi 255 942
Iisalmen Sanomat https://www.iisalmensanomat.fi 14 051
Itä-Häme https://www.itahame.fi 14 983
Itä-Savo https://www.ita-savo.fi 38 991
Joroisten Lehti https://www.joroistenlehti.fi 1 002
Juvan Lehti https://www.juvanlehti.fi 3 135
Kaakonkulma https://www.kaakonkulma.fi 3 089
Kangasniemen Kunnallislehti https://www.kangasniemenlehti.fi 1 884
Karkkilan Tienoo https://www.karkkilantienoo.fi 1 189
Keski-Häme https://www.keski-hame.fi 1 703
Keski-Uusimaa https://www.keski-uusimaa.fi 42 090
Keskilaakso https://www.keskilaakso.fi 4 376
Keskisuomalainen https://www.ksml.fi 170 663
Koillis-Savo https://www.koillis-savo.fi 2 543
Kouvolan Sanomat https://www.kouvolansanomat.fi 51 951
Kymen Sanomat https://www.kymensanomat.fi 52 001
Lappeenrannan Uutiset https://www.lappeenrannanuutiset.fi 2 692
Laukaa-Konnevesi https://www.laukaa-konnevesi.fi 848
Lopen Lehti https://www.lopenlehti.fi 503
Loviisan Sanomat https://www.loviisansanomat.fi 4 449
Luoteis-Uusimaa https://www.luoteis-uusimaa.fi 9 669
Luumäen Lehti https://www.luumaenlehti.fi 1 885
Länsi-Uusimaa https://www.lansi-uusimaa.fi 16 592
Länsi-Saimaan Sanomat https://www.lansisaimaa.fi 2 446
Länsi-Savo https://www.lansi-savo.fi 37 384
Länsiväylä https://www.lansivayla.fi 97 839
Matti ja Liisa https://www.mattijaliisa.fi 3 020
Menoinfo https://www.menoinfo.fi 11 097
Miilu https://www.miilu.fi 935
Mikkelin Kaupunkilehti https://www.mikkelinkaupunkilehti.fi 2 173
Mäntsälän Uutiset https://www.mantsalanuutiset.fi 7 408
Nurmijärven Uutiset https://www.nurmijarvenuutiset.fi 21 019
Paikallislehti Joutseno https://www.joutsenolehti.fi 1 461
Paikallislehti Sisä-Savo https://www.sisa-savolehti.fi 1 184
Phnet.fi https://www.phnet.fi 8 422
Pieksämäen Lehti https://www.pieksamaenlehti.fi 5 319
Pielavesi-Keitele https://www.pielavesi-keitele.fi 2 089
Pitäjäläinen https://www.pitajalainen.fi 1 392
Pitäjänuutiset https://www.pitajanuutiset.fi 4 649
Puruvesi-lehti https://www.puruvesi.net 3 011
Pyhtäänlehti https://www.pyhtaanlehti.fi 350
Radio Keskisuomalainen https://www.radiokeskisuomalainen.fi 1 266
Radio Voima https://www.radiovoima.fi 1 055
Sampo https://www.sampolehti.fi 645
Savon Aallot https://www.savonaallot.fi 926
Savon Sanomat https://www.savonsanomat.fi 154 146
Seinäjoen Sanomat https://www.seinajoensanomat.fi 6 462
Seutuneloset https://www.seutuneloset.fi 2 945
Sipoon Sanomat https://www.sipoonsanomat.fi 6 870
Sisä-Suomen Lehti https://www.sisasuomenlehti.fi 5 362
Soisalon Seutu https://www.soisalonseutu.fi 2 205
Suur-Jyväskylän Lehti https://www.sjl.fi 4 114
Tamperelainen https://www.tamperelainen.fi 74 891
Turkulainen https://www.turkulainen.fi 5 946
Töllötin https://www.tollotin.fi 596
Uusi Lahti https://www.uusilahti.fi 4 290
Uusimaa https://www.uusimaa.fi 32 402
Uutis-Jousi https://www.uutis-jousi.fi 1 477
Uutisvuoksi https://www.uutisvuoksi.fi 29 792
Vantaan Sanomat https://www.vantaansanomat.fi 54 077
Viikkosavo https://www.viikkosavo.fi 2 299
Viispiikkinen https://www.viispiikkinen.fi 296
Viitasaaren Seutu https://www.viitasaarenseutu.fi 488
Warkauden Lehti https://www.warkaudenlehti.fi 5 705

Lähde: FIAM – Finnish Internet Audience Measurement, viikko 38/2021
* Lähde: Google Analytics

Tilaa Meks-uutiskirje

Pysy ajan tasalla mediamarkkinoinnin ja myynnin ajankohtaisista asioista.

Saat uutiset sähköpostiisi 1-2 kertaa kuukaudessa.