Digitaalinen mainonta

Kauttamme digimarkkinointi haltuun kokonaisvaltaisesti – Tarjoamme ratkaisuja juuri sinun tarpeisiin sopivissa kanavissa.

Käytössäsi ovat alueidemme parhaat ykkösbrändit yli 70 verkkopalvelussa, sosiaalisen median kanavat, ohjelmallinen ostaminen, hakusanamainonta ja -optimointi sekä natiivimainonta.

Digitaalinen mainonta

Verkkopalvelut

Verkkopalvelu Verkkopalvelun osoite Kävijät/kk
Aamuposti https://www.aamuposti.fi 101 820
Etelä-Saimaa https://www.esaimaa.fi 126 065
Etelä-Suomen Sanomat https://www.ess.fi 547 303
Hankasalmen Sanomat http://www.hankasalmensanomat.fi 730
Heinäveden Lehti https://www.heinavedenlehti.fi 1 800
Helsingin Uutiset https://www.helsinginuutiset.fi 749 655
Iisalmen Sanomat http://www.iisalmensanomat.fi 100 000
Itä-Häme https://www.itahame.fi 44 000
Itä-Savo https://www.ita-savo.fi 94 986
Joroisten Lehti https://www.joroistenlehti.fi 1 400
Juvan Lehti https://www.juvanlehti.fi 8 800
Kaakonkulma https://www.kaakonkulma.fi 7 000
Kangasniemen Kunnallislehti https://www.kangasniemenlehti.fi 3 900
Keski-Uusimaa https://www.keski-uusimaa.fi 109 510
Keskilaakso https://www.keskilaakso.fi 14 400
Keskisuomalainen https://www.ksml.fi 628 678
Koillis-Savo https://www.koillis-savo.fi 5 300
Kouvolan Sanomat https://www.kouvolansanomat.fi 148 064
Kuopion Kaupunkilehti https://www.kaupunkilehti.fi 9 800
Kymen Sanomat https://www.kymensanomat.fi 90 829
Lappeenrannan Uutiset https://www.lappeenrannanuutiset.fi 55 000
Laukaa-Konnevesi http://laukaa-konnevesi.fi 1 300
Luumäen Lehti https://www.luumaenlehti.fi 4 600
Länsi-Uusimaa https://www.lansi-uusimaa.fi 64 000
Länsi-Saimaan Sanomat https://www.lansisaimaa.fi 6 100
Länsi-Savo https://www.lansi-savo.fi 133 266
Länsiväylä https://www.lansivayla.fi 165 081
Matti ja Liisa https://www.mattijaliisa.fi 2 900
Menoinfo http://www.menoinfo.fi 34 889
Miilu https://www.miilu.fi 1 100
Mäntsälän Uutiset https://www.mantsalanuutiset.fi 36 000
Nurmijärven Uutiset https://www.nurmijarvenuutiset.fi 54 394
Paikallislehti Joutseno https://www.joutsenolehti.fi 6 000
Paikallislehti Sisä-Savo https://www.sisa-savolehti.fi 1 700
Phnet.fi https://phnet.fi 15 891
Pieksämäen Lehti https://www.pieksamaenlehti.fi 15 000
Pielavesi-Keitele https://www.pielavesi-keitele.fi 3 900
Pikkukaupunkilainen https://www.pikkukaupunkilainen.fi 530
Pitäjäläinen https://www.pitajalainen.fi 1 900
Pitäjänuutiset https://www.pitajanuutiset.fi 14 100
Puruvesi-lehti https://www.puruvesi.net 11 100
Radio Voima https://www.radiovoima.fi 6 700
Saarijärveläinen https://www.saarijarvelainen.fi 540
Sampo http://sampolehti.fi 290
Savon Sanomat https://www.savonsanomat.fi 625 078
Seinäjoen Sanomat https://www.seinajoensanomat.fi 65 000
Seutuneloset https://www.seutuneloset.fi 9 300
Sipoon Sanomat https://www.sipoonsanomat.fi 63 000
Sisä-Suomen Lehti http://sisasuomenlehti.fi 37 000
Soisalon Seutu https://www.soisalonseutu.fi 3 100
Suur-Jyväskylän Lehti http://www.sjl.fi 53 200
Tamperelainen https://www.tamperelainen.fi 308 657
Turkulainen https://www.turkulainen.fi 153 063
Töllötin https://www.tollotin.fi 600
Uusi Lahti https://www.uusilahti.fi 17 800
Uusimaa https://www.uusimaa.fi 95 104
Uutis-Jousi https://www.uutis-jousi.fi 6 350
Uutisvuoksi https://www.uutisvuoksi.fi 69 614
Vantaan Sanomat https://www.vantaansanomat.fi 185 513
Vihdin Uutiset https://www.vihdinuutiset.fi 49 000
Viikkosavo https://www.viikkosavo.fi 17 400
Viispiikkinen http://viispiikkinen.fi 1 400
Viitasaaren Seutu http://viitasaarenseutu.fi 3 100
Warkauden Lehti http://www.warkaudenlehti.fi 33 000
Wiita-Sanomat https://www.wiitasanomat.fi 100

Lähde: FIAM – comScore MMX MP, joulukuu 2019
* Lähde: Google Analytics

Tilaa Meks-uutiskirje

Pysy ajan tasalla mediamarkkinoinnin ja myynnin ajankohtaisista asioista.

Saat uutiset sähköpostiisi 1-2 kertaa kuukaudessa.